Rekupera s.r.o.

Řešení šité na míru vašeho provozu

Elektrárny stavíme na prověřených výrobcích značek Huawei, Victron a Solax. Přesný výkon vám nabídneme poté, co zjistíme pár detailů. Zajímá nás, jak velké máte střechy, jak orientované a jaký je profil spotřeby. Zajitíme kompletní přípravu pro váš firemní objekt včetně studie na základě dat o spotřebách a navrhneme individuální řešení krok po kroku.

Samotný proces - Vše za vás vyřídíme !

  • Prvním krokem je ekonomicko-technická studie FVE včetně kompletního vyřízení smlouvy o připojení k distribuční síti EGD/ČEZ/PRE. Studie FVE již zahrnuje softwarovou simulaci výroby proti spotřebě (zde již potřebujeme mít k dispozici 1/4hodinová data z DIP EDG/ČEZ/PRED), uvidíte konkrétní kvantifikaci výnosů, přímé spotřeby, přetoků, využití bateriového úložiště, predikci návratnosti a podobně
  • Po úspěšném uzavření smlouvy s distributorem následuje technické zaměření objektu včetně návrhu konkrétního technického provedení. Technické zaměření objektu provádíme multifunkčním dronem, vytvoříme 3D model, technický návrh umístění rozvaděčů, střídačů, jednotlivých tras a napojení FVE. Zde opět dochází k úpravě a optimalizaci technického řešení a studie FVE do finální a proveditelné varianty a díky tomu jseme schopni již velmi přesně vytvořit finální položkový rozpočet celé realizace na klíč. Zároveň výsledky technického zaměření a kompletní místní prohlídky objektu jsou poté implementovány do finální verze studie a do projektové dokumentace.
  • Vytvoření projektové dokumentace a PBŘ - dle získaných podkladů vytvoříme kompletní projektovou dokumentaci pro stavební povolení včetně požárně technického řešení
  • Vyřízení stavebního povolení a kompletní inženýring - vše vykomunikujeme s potřebnými úřady a získáme stavební povolení
  • Připravíme a podáme žádost o podporu do nového programu RES+, případně můžeme zajistit financování skrze program NRB (národní rozvojové banky) -vše kompletně administrujeme. Zajistíme financování projektu u bankovních domů - kompletně zpracujeme podklady pro banky a vyřídíme vhodné financování, nabízíme možnost financovat z větší části vlastními zdroji a participovat na úspoře elektrické energie formou našeho EPC projektu.
  • Instalace FVE a revize
  • Vyřízení veškeré administrace jako kolaudace, připojení do distribuční sítě, vyřízení licence na ERU, registrace v OTE, smlouva s obchodníkem na výkup přebytku energie
  • Podání žádosti o proplacení dotace (pokud je FVE řešena přes program RES+)

Baterie
u firemních projektů

Požadavky na bateriové úložiště firemních instalací se velice různí, od klasických scénářů ukládání přebytků až po snížení odběru v 15ti minutových intervalech. Baterie pro firemní provozy jsou instalovány jako AC coupling, záloha objektu při výpadku sítě a další funkce je nutné velice dobře vyspecifikovat.

Sledujte
co se děje online

Na webovém rozhraní budete mít možnost neustále monitorovat výkon vaší fotovoltaické elektrárny. Podíváte se, jak jsou nabité baterie, kolik kWh jste vyrobili dnes, minulý týden nebo loňský rok, kolik energie jste ušetřili a kolik dobírali ze sítě.

Žádný strach, dáme
vám opravdu dlouhou záruku

25 let na výkon solárních panelů nebo 10 na mechanické části. Další rozšíření záruk je možné smluvně po individuální dohodě.

Podpora RES+ sníží vaši investici

Podívejte se na výši a podmínky státní podpory. A papírování nechte na nás.

více o dotacích