Rekupera s.r.o.

Spotřebujte 100% své vyrobené solární energie

Naše hybridní fotovoltaická elektrárna nejen že ukládá nespotřebovanou energii do baterií a schovává ji tak na dobu kdy slunce nesvítí, maximálních úspor dosahuje i díky propojení s tepelným čerpadlem.

jak náš systém funguje
ilustrační animace

Pokud používáte běžnou fotovoltaickou elektrárnu, nezbývá vám nic jiného, než nespotřebovanou energii vracet do distribuční sítě. Dvojnásob to platí v případě, že během dne, tedy v době nejsilnějšího solárního záření, nejste doma.

S naší hybridní fotovoltaickou elektrárnou si nespotřebovanou energii uložíte do baterií a máte jí připravenou na dobu, kdy slunce nesvítí. Veškerou vyrobenou solární energii tak spotřebujete do posledního wattu.

Náš systém jde ale ještě dál. Propojili jsme hybridní fotovoltaickou elektrárnu a tepelné čerpadlo v jeden uzavřený systém a tím dosáhli ještě větší úspory.

Pokrytí spotřeby energie v průběhu dne díky energii ze slunečního záření

Hybridní nebo síťová?

Slunce svítí a vy nejste doma? Když máte klasickou solární elektrárnu, tak je to škoda. Když máte hybridní, tak ne. Podívejte se na tomto grafu na rozdíl v ušetřené energii při porovnání toho, kdy svítí slunce a kdy je potřeba elektrická energie.

Pokrytí spotřeby energie v průběhu dne díky energii ze slunečního záření

Bez fotovoltaických panelů by to nešlo

Teda šlo, ale nemělo by to smysl. Jeden panel má výkon 270W a na střechu vám jich mužeme umístit až 36. Přesný počet vám spočítáme tak, aby systém fungoval přesne podle toho, kolik energie potřebujete.

Mozek systému je v bateriích

A v hybridním měniči. Ten se postará o to, aby byla energie využívána efektivně a docházelo k minimálním ztrátám. Systém toky energií automaticky monitoruje a podle aktuální situace vyrobenou solární energii využívá pro provoz domácnosti nebo jí ukládá do baterií.

Tepelné čerpadlo napájené z baterií?

Proč ne. U nás mužete mít oba systémy oddělené nebo využívat pouze jeden. Největší úspory ale dosáhnete, když budete kompresor tepelného čerpadla pohánět solární energií. Z 1kW elektrické energie tak vyrobíte až 4kW tepla. A to i při teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Ani ostatní domácí spotrebiče nebudou zkrátka

Drtivá vetšina je totiž v prostředí hybridní fotovoltaické elektrárny bez problémů použitelná. Dokud je energie v bateriích, svítíte, vaříte nebo koukáte na televizi zadarmo.

A pak je tady síť

V dnešní době je 100% energetická nezávislost zbytečně drahá a návratnost príliš dlouhá. To se ale brzo změní. Do té doby pro vás máme rešení, ve kterém je distribuční síť připravená jako záloha pro situace, kdy vlastní solární energie není.